Pomorskie Centrum Reumatologiczne O nas Aktualności Profilaktyka i wczesne wykrywanie osteoporozy

Profilaktyka i wczesne wykrywanie osteoporozy

Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie wraz  z Urzędem Miasta Sopotu będzie realizować projekt pn. „Profilaktyka i wczesne wykrywanie osteoporozy”.

Osteoporoza to układowa choroba szkieletu, która nazywana jest „cichym złodziejem kości”, co znaczy, że najczęściej nie daje żadnych objawów i dowiadujemy się o niej już po doznaniu złamania. Występuje bardzo często, szczególnie w populacji kobiet (powyżej 50. roku życia choruje 1 na 3 kobiety), ale także mężczyzn (po 50. roku życia choruje co 5. mężczyzna). Szacuje się, że obecnie chorych jest w Polsce ok. 2,1 miliona osób, a ok. 40 proc. pacjentów pozostaje niezdiagnozowanych.

Naprzeciw temu problemowi wychodzi profilaktyczny projekt, który realizowany będzie przez wykwalifikowany personel Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie.

Pierwsze spotkanie informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców Gminy Miasta Sopot, którzy spełniają kryteria włączenia do projektu, z lekarzem, fizjoterapeutą i dietetykiem nt. czynników ryzyka rozwoju osteoporozy, właściwej diety, aktywności fizycznej i unikania upadków oraz organizacji bezpiecznego środowiska funkcjonowania osób starszych (w domu), odbędzie się 25 marca 2024 roku o godzinie 15:00 w Zakładzie Rehabilitacji Leczniczej (budynek balneologii) przy ulicy Grunwaldzkiej 1-3 w Sopocie.

Jednocześnie informujemy, iż kolejne spotkanie informacyjno-edukacyjne odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku w tej samej lokalizacji.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji:
tel. kom. 513 275 724
e mail: osteoporoza@pcrsopot.pl


Badanie gęstości mineralnej kości w naszej nowoczesnej Pracowni Densytometrycznej