Badania densytometryczne

Pracownia densytometryczna wykonuje płatne badania gęstości kości aparatem marki LUNAR DPX PRO wiodącego na światowym rynku producenta sprzętu GENERAL ELECTRIC (USA).

Pomiary gęstości kości interpretowane są przez najwyższej klasy specjalistów a wątpliwe diagnostycznie wyniki rozstrzyga Konsultant Wojewódzki w dziedzinie reumatologii.

Informacje o urządzeniu: LUNAR DPX PRO - GENERAL ELECTRIC (USA)
Aparat na którym wykonywane są nasze badania posiada CERTYFIKAT JAKOŚCI I BEZPIECZEŃSTWA wydany przez autoryzowanego dystrybutora producenta – firmę YAL, na podstawie corocznie wykonywanych badań technicznych.

Pomiary wykonywane są w technologi DXA – do wykonywania których użyta jest bardzo mała dawka promieniowania X (1-5 µSv), porównywalna do promieniowania X rozproszonego w atmosferze ziemskiej.

DXA jest najlepiej na świecie zweryfikowaną techniką pomiarów gęstości kości (technicznie i klinicznie). Na podstawie tej metody ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA – WHO opracowała normy mineralizacji kości.

Operatorzy pracowni są przeszkoleni przez autoryzowanego dystrybutora GE MEDICAL SYSTEM LUNAR.
Codziennie przeprowadzają kontrolę jakości – testy kalibrujące i potwierdzające funkcjonalność i precyzję aparatu. Aparat posiada dwa rodzaje zabezpieczeń zapewniających pacjentom oraz pracownikom bezwzględne bezpieczeństwo podczas przeprowadzania badań.

PRACOWNIA DENSYTOMETRYCZNA

Pracownia znajduje się na parterze Budynku Zakładu Balneologicznego w gabinecie nr 7 i czynna jest:

poniedziałek – czwartek08:00 – 17:00
piątek08:00 – 14:30
PLANOWANIE BADAŃ:
W celu zaplanowania terminu badań densytometrycznych należy zgłosić się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:30:

  • osobiście do Rejestracji – w holu głównym Zakładu Balneologicznego
  • lub telefonicznie pod nr (58) 555-76-09
ODBIÓR WYNIKÓW:
Wyniki badań densytometrycznych można odebrać 5 dni po badaniu w Rejestracji w holu codziennie w godz. 10.00 – 17.30.

Więcej informacje mogą Państwo uzyskać w Zakładzie Balneologii (Rejestracja w głównym holu) lub w Pracowni Densytometrycznej (gabinet nr 7).