Pomorskie Centrum Reumatologiczne O nas Aktualności Prezentacja Programu „Na układy są rady”

Prezentacja Programu „Na układy są rady”

13 października w Pomorskim Centrum Reumatologicznym w Sopocie odbyła się prezentacja programu zdrowotnego „Na układy są rady” w ramach, którego rehabilitowani są pacjenci z problemami kardiologicznymi.Z takiej pomocy medycznej oprócz naszego szpitala skorzystać można już także w Szpitalu Specjalistycznym w Jarcewie w powiecie chojnickim, oraz w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Rehabilitacja kardiologiczna przeznaczona jest dla osób aktywnych zawodowo.

Głównym celem programu jest zmniejszenie niekorzystnych skutków chorób układu krążenia oraz prewencja incydentów kardiologicznych. Program przewiduje działania mające na celu zapewnienie
i dostęp do wysokiej, jakości specjalistycznych usług zdrowotnych. Dla każdej z zakwalifikowanych do programu osób utworzony zostanie indywidualny plan rehabilitacji prowadzony przez interdyscyplinarny zespół specjalistów. Działania w ramach kompleksowej rehabilitacji kardiologicznych obejmują m.in.: konsultacje lekarza kardiologa, badania diagnostyczne, warsztaty edukacyjne, sesje aktywności fizycznej, indywidualne konsultacje z psychologiem czy dietetykiem.– To program ważny wieloaspektowo – podkreśla Tomasz Augustyniak, prezes Pomorskiego Centrum Reumatologicznego. – Przypomnijmy przede wszystkim o tym, że choroby związane z układem krążenia są najczęstszą przyczyną hospitalizacji. W dobie covidu pojawiają się powikłania po przechorowaniu. Jest to więc projekt niezwykle potrzebny społecznie, aby dać możliwość funkcjonować niektórym mieszkańcom Pomorza na rynku pracy i w codziennym życiu.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są pod numerem telefonu 517 882 535.

Program kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej jest częścią projektu pn. „Rehabilitacja kardiologiczna szansą na wydłużenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa pomorskiego” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Program został uruchomiony przez Copernicus Podmiot Lecznicy Sp. z o.o. w Gdańsku.