Pomorskie Centrum Reumatologiczne O nas Aktualności Odeszła Pani Barbara Gierak – Pilarczyk

Odeszła Pani Barbara Gierak – Pilarczyk

W niedzielę 27 sierpnia zmarła Pani Barbara Gierak – Pilarczyk. Wspaniała lekarka, wieloletni samorządowiec. W latach 2006-2017 Dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Reumatologicznego w Sopocie, a od 2017 do lutego 2022 roku Prezes Zarządu Spółki Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie.


fot. archiwum PCR w Sopocie

Pani Prezes była absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Była specjalistą chorób wewnętrznych i reumatologii.

Przez lata pracy w sopockim szpitalu prowadziła intensywne działania na rzecz przywrócenia do dawnej świetności budynków szpitala, oraz poszerzenia oferty medycznej placówki. Była pomysłodawczynią budowy nowego basenu solankowego, a także Centrum Opieki Geriatrycznej.

Pani Barbara Gierak – Pilarczyk w latach 1990-2018 przez siedem kadencji zasiadała w Radzie Miasta Sopotu, a w latach 1994-1998 była Wiceprezydentem Miasta Sopotu, odpowiedzialnym za służbę zdrowia, kulturę i gospodarkę mieszkaniową. W latach 1990-1998 była delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa i do Sejmiku Krajowego.

Została odznaczona przez Prezydenta RP Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2021 roku uhonorowana Medalem za Zasługi dla Miasta Sopotu, zaś w 2022 r. Złotym Krzyżem 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej.

Pani Basia dała się poznać jako osoba wielkiej charyzmy i uporu w dążeniu do rozwoju naszego szpitala. Oddana całym sercem Szpitalowi, Pacjentom i Pracownikom. Zawsze mogliśmy liczyć na poradę i wsparcie. Pani Basiu dziękujemy za wszystko, będzie  nam Pani bardzo brakować…