Nagroda dla Centrum Opieki Geriatrycznej

Utworzenie Centrum Opieki Geriatrycznej przy Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz -Kosko w Sopocie Sp. z o.o” znalazło się w zaszczytnym gronie Laureatów prestiżowego Konkursu „Bezpieczny Szpital Przyszłości – INSPIRACJE 2021”.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 29 września w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Nagrodę odebrał Tomasz Augustyniak Prezes Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie.To wielkie wyróżnienie dla Wszystkich pracowników naszego szpitala. Nagroda, jest tym cenniejsza, że znaleźliśmy się w tak doborowym gronie – powiedział podczas uroczystości Prezes Augustyniak. Przy tej okazji, bardzo dziękuję i gratuluje pomysłu utworzenia Centrum byłej Prezes naszego Szpitala Pani Barbarze Gierak – Pilarczyk oraz całemu zespołowi ludzi, którzy uczestniczyli w realizacji tego nowatorskiego projektu.Wzorem lat ubiegłych w Konkursie „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” nagradzane są osoby, organizacje pozarządowe, firmy i szpitale, które szczególnie zasłużyły się dla krzewienia nowych idei, rozwiązań
i technologii, wpływając na zdrowie, komfort życia oraz ochronę środowiska, w którym żyjemy.

Laureatów wybiera Kapituła, do której należą osoby, którym bliska jest idea bezpieczeństwa, innowacyjności i nowoczesnych rozwiązań w ochronie zdrowia, w tym m.in. szefowie instytutów medycznych, najlepszych szpitali i ośrodków zdrowotnych.

Przypomnijmy, że Centrum Opieki Geriatrycznej zostało otwarte w listopadzie 2019 r. Centrum zapewnia kompleksową opiekę medyczną oraz szeroki zakres usług uzupełniających zmierzających do poprawy zdrowia i samopoczucia pacjentów. W placówce znajdują się oddziały geriatryczny i rehabilitacyjny oferujące świadczenia stacjonarne, poradnia geriatryczna oraz dzienny oddział psychogeriatrii. Powstały także zespoły świadczące pacjentom usługi opieki zdrowotnej w ich domach.