Kąpiele lecznicze

Kąpiel solankowa

Z wykorzystaniem naturalnej sopockiej solanki 4% z ujęcia przy ulicy Bitwy po Płowcami. Kąpiel sodowo-bromkowo-jodkowa rozgrzewa, rozluźnia, poprawia zakres ruchów w stawach i korzystnie wpływająca na układ oddechowy. Leczy RZS, choroby zwyrodnieniowe i choroby niedokrwienne kończyn.

Kąpiel tlenowa (perełkowa)

Zabieg polegający na kąpieli w wodzie, do której wtłaczane jest powietrze pod ciśnieniem. Kąpiel działa relaksująco, delikatnie masuje. Polecany przy chorobach stawów, mięśni, przy zmianach skórnych, alergicznych, żylakach, stanach napięcia emocjonalnego, bezsenności, nerwicach, zapaleniach nerwów. Kąpiel tlenowa przyspiesza przemianę materii.

Kąpiel kwasowęglowa rąk i stóp

Kąpiel z dodatkiem dwutlenku węgla, stosowana przy nadciśnieniu tętniczym, zwężeniu naczyń krwionośnych kończyn na tle miażdżycy i cukrzycy.

Kąpiel wirowa

Wirująca pod ciśnieniem woda powoduje lokalne pobudzenie krążenia, zmniejszenie napięcia, zmniejszenie obrzęków i rozluźnienie przykurczów mięśni (rąk, stóp lub kręgosłupa).

Bicze szkockie

Naprzemienne strumienie wody ciepłej i zimnej biczują ciało pobudzając krążenie, co znakomicie wpływa na układ nerwowy i dodatkowo pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.